Sport

Juventusi mposht Sampdorian

Foto: AP
 

Juventusi ka triumfuar sot në shtëpi ndaj Sampdorias me rezultatin 3:2 në kuadër të xhiros së 6-të të Series A të Italisë.

Paulo Dybala (10’), Leonardo Bonucci (43’ penallti) dhe Manuel Locatelli (57’) shënuan për Juventusin, ndërsa për Samdorian realizuan Maya Yoshida (44’) dhe Antonio Candreva (83’).