Sport

Napoli ka gjetur sulmuesin e kompletuar dhe modern, Osimhenin

 

Gjatësi. Shpejtësi. Aftësi. Gatishmëria për të ndihmuar edhe në mbrojtje.

Victor Osimhen posedon të gjithë përbërësit e një sulmuesi të ditëve të sotme dhe 22-vjeçari nga Nigeria ka luajtur një rol të madh në startin e përsosur të skuadrës së Napolit në Serie A. Me pesë gola në tri ndeshjet e tij të fundit, përfshirë golin e tij të vonshëm për t’ia siguruar Napolit barazimin 2:2 në Leicester në Ligën e Evropës, Osimhen po tregon pse ekipi italian pagoi një tarifë rekorde për transferimin e tij vitin e kaluar nga Lille. Për kartonin e nigerianit Napoli pagoi 70 milionë euro.