Sport

Fituesi i “Këpucës së Artë”, Lewandowski, paralajmëron mbrojtjet kundërshtare

 

Fituesi i “Këpucës së Artë” të Evropës, polaku Robert Lewandowski dërgoi një paralajmërim për mbrojtjet e skuadrave në të gjithë kontinentin të martën, kur e krahasoi veten me një “verë të mirë” që është ende duke u përmirësuar.

Sulmuesi i Bayern Munichut dha gjithashtu lëvdata dhe falënderime të ngrohta për gruan e tij, Anna, kur mori çmimin e golashënuesit më të mirë në futbollin evropian për edicionin e kaluar.