Sport

Daku shënon dy gola në fitoren e Osijekut

 

Sulmuesi Mirlind Daku ka shënuar dy gola në fitoren e Osijekut përballë Goricës me rezultatin 3:2.

Kjo ndeshje u zhvillua të dielën dhe i takoi javës së nëntë të elitës së futbollit kroat. Daku golin e parë e shënoi në minutën e 75-të, ndërsa të dytin në minutën e 84-t.