Sport

Para “French Openit”, shqetësime për Bartyn e Halepin

 

Tenistja numër një në botë, Ashleigh Barty, është tërhequr nga çerekfinalja e garës “Italian Open” kundër tinejxheres amerikane Coco Gauff, për shkak të lëndimit në krah.

25-vjeçarja Barty ishte duke udhëhequr 6:4 dhe 2:1 para se të vendoste të tërhiqej në një mot të ftohtë në Romë.