Sport

Bertrand largohet nga Southamptoni

 

Mbrojtësi i krahut të majtë, Ryan Bertrand, do të largohet nga skuadra e Southamptonit në fund të këtij sezoni. Këtë e ka konfirmuar edhe klubi anglez të mërkurën pasi Bertrand ka refuzuar rinovimin e kontratës që i skadon muajin e ardhshëm.

Në verë, Bertrand do të jetë futbollist i lirë dhe interesim për shërbimet e tij, tashmë kanë treguar Arsenali e Milani.