Sport

Kosova e gatshme për ndeshjen e madhe me Malin e Zi, ëndërrohet Evropiani

 

Hendbollistët e Kosovës janë të vetëdijshëm për rëndësinë e jashtëzakonshme të ndeshjes me Malin e Zi.

Kosova e Mali i Zi takohen të mërkurën nga ora 19:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Ndeshja i takon grupit të tetë të fazës së dytë kualifikuese për Evropianin e vitit të ardhshëm. Përfaqësuesja që shënon fitore do të jetë shumë pranë kualifikimit në Evropian.