Sport

Kuka pas fitores së Gjakovës: Po përmbushem në çdo aspekt

 

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka lavdëruar sportistët e tij pas fitoreve në Kampionatin Evropian, duke thënë se kjo është ditë e madhe dhe e lumtur për vendin dhe popullin.

Pas fitores së Akil Gjakovës, Kuka ka shkruar në Facebook se sportistet kanë arritur mbi 20 medalje elitare, derisa vajzat i ka quajtur heroina.