Sport

Futbollistet e Kosovës fitojnë miqësoren e parë me Maqedoninë e Veriut

Futbollistet e Kosovës fitojnë miqësoren e parë me Maqedoninë e Veriut
 

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave, e ka fituar ndeshjen miqësore kundër Maqedonisë së Veriut.

Në ndeshjen e luajtur në Shkup, Kosova ka triumfuar me rezultatin 3:1. Donjeta Halili, Fleta Musa dhe Feride Kastrati, i kanë shënuar golat për “Dardanet”.