1 perditesime
14:57

Llapi fiton ndeshjen dramatike

Llapi e ka fituar me mund të madh ndeshjen në shtëpi kundër Arbërisë. Llapi të dielën në “Zahir Pajaziti” në Podujevë fitoi ndeshjen dramatike përballë Arbërisë së Dobrajës me rezultatin 4:3, në kuadër të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Llapi fitoi falë dy autogolave të Kreshnik Bahtirit dhe të Muhamet Hysenit dhe Ahmed Januzit. Për Arbërinë dy gola i realizoi Marclei Cesarit dhe Dior Zabërgja. Llapi ngritët në vendin e pestë me 33 pikë, ndërsa Arbëria mban vendin e tetë me 27 pikë

13:47

Llapi në epërsi ndaj Arbërisë pas pjesës së parë

Llapi është duke e mposhtur me rezultat të ngushtë 2:1 skuadrën e Arbërisë, në kuadër të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës.

Skuadra e Tahir Batatinës është në epërsi falë moskujdesit nga ana e lojtarëve kundërshtarë, që shënuan tre herë këtë takim, dy herë autogol dhe një herë në portën e Llapit.

Kreshnik Bahtiri shënoi dy herë në portën e vet, ndërsa Marclei realizoi aty ku duhet, për rezultatin përfundimtar të pjesës së parë 2:1.