Sport

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

 

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me rezultatin 1:0, ndeshje që i takoi xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Batatina ka theksuar se Drita, Ballkani dhe Prishtina nuk kanë skuadër më të fortë se Llapi.

Por, ai ka thënë se rezultatet e dobëta në stinorin vjeshtor kanë bërë që Llapi të mbetet jashtë garës për titull të kampionit. Megjithatë, ai thekson se Llapi do të marrë pjesë në garat evropiane për edicionin e ardhshëm. Llapi zë vendin e gjashtë me 26 pikë, ndërsa Ballkani bie në vendin e dytë me 45 pikë.