Sport

Llapi fiton me penallti, kalon në çerekfinale

 

Skuadra e Llapit ka eliminuar Ballkanin në 1/8 e finales të Kupës së Kosovës pasi e mposhti pas penalltive.

Koha e rregullt dhe vazhdimet në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës, përfundoi pa gola.