Sport

Shkëlqimi i Rexhbeçajt dhe vendimet e rëndësishme për të ardhmen

 

Prishtinë, 7 shkurt – Federata e Futbollit e Kosovës ka kohë që po interesohet për mesfushorin Elvis Rexhbeçaj. Me të drejtë.

Aktualisht asnjë mesfushor i Kosovës nuk e ka formën e Rexhbeçajt, nëse merret për bazë niveli ku luan ai. 23-vjeçari të shtunën shënoi dy gola për Koelnin që fitoi derbin ndaj Borussia Moenchengladbachut me rezultatin 2:1. Të dy golat e kosovarit ishin të bukur dhe ai kështu vetëm vazhdoi me formë të lartë te skuadra ku është i huazuar.