Sport

Java e Emir Sahitit

Java e Emir Sahitit

Emir Sahiti nuk ka pasur të ndalur këtë javë. Ka shënuar gola vendimtar për Shibenikun dhe ka asistuar për bashkëlojtarët te skuadra kroate.

 

Emir Sahiti nuk ka pasur të ndalur këtë javë. Ka shënuar gola vendimtar për Shibenikun dhe ka asistuar për bashkëlojtarët te skuadra kroate.

Të shtunën, 22-vjeçari shkëlqeu ndaj skuadrës më të madhe kroate, Dinamo Zagreb. Ai realizoi gol të bukur për epërsinë fillestare të Shibenikut, ndërsa asistoi në golin e fitores, 2:1.