Sport

Prishtina e trimëruar synon ta ndalë serinë e Yllit

 

Pas fitores ndaj Rahovecit vikendin e shkuar, skuadrën e Sigal Prishtinës e pret një përballje e vështirë në kuadër të xhiros së 18-të të Superligës në basketboll, që zhvillohet këtë mesjavë. Prishtina të mërkurën prej orës 17:00 e pret skuadrën e Golden Eagle Yllit.

Trajneri i Prishtinës, Dragan Radoviq, do të përballet me ish-ekipin e tij për herë të parë këtë edicion, pas largimit nga Ylli më 14 dhjetor. Ai kohë më parë ka marrë drejtimin e Prishtinës dhe në tri ndeshje ka regjistruar një fitore e dy humbje.