Sport

Ekdali vazhdon kontratën me Sampdorian

Ekdali vazhdon kontratën me Sampdorian
 

Mesfushori Albin Ekdal ka rinovuar kontratën e tij me Sampdorian, që do të mbajë në ekipin italian deri në verën e vitit 2022. Lajmi është konfirmuar edhe nga skuadra e Sampdorias të enjten.

Ekdal 31-vjeçar është pjesë e Sampdorias prej vitit 2018 kur iu bashkua nga Hamburgu dhe këtë edicion ka 17 paraqitje në Serie A.