Sport

Hajrizi i bindur se Trepça do të jetë në plejof

Hajrizi i bindur se Trepça do të jetë në plejof

Prishtinë, 18 janar – Kthimi i Drilon Hajrizit te Trepça, pas më shumë se shtatë vjetësh, bëri bujë. Por që në debutim ai dëshmoi rëndësinë që e ka për ekipin nga Mitrovica.

 

Prishtinë, 18 janar – Kthimi i Drilon Hajrizit te Trepça, pas më shumë se shtatë vjetësh, bëri bujë. Por që në debutim ai dëshmoi rëndësinë që e ka për ekipin nga Mitrovica.

Në ndeshjen e parë zyrtare, Hajrizi udhëhoqi Trepçën drejt fitores në udhëtim kundër Bashkimit (97:91), me të cilën skuadra mitrovicase i dha fund serisë prej dhjetë humbjeve rresht. Hajrizi ishte më i merituari për këtë fitore dhe u zgjodh MVP i xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës në basketboll nga Federata e Basketbollit të Kosovës. Ai për 34 minuta sa luajti kundër Bashkimit të shtunën, regjistroi “double-double” prej 25 pikëve e 14 kërcimeve, kurse pati edhe pesë asistime. Ishte më efikasi te Trepça që përkundër fitores mbetet e fundit në tabelë me 18 pikë të mbledhura.