Sport

Futbollistët e shtrenjtë që nuk po gjejnë vend në përbërjet startuese

Joao Felix (Foto: Reuters)
 

Eden Hazard, Joao Felix dhe Antoine Griezmann kushtojnë 346 milionë euro së bashku, por ata në ndeshjet e fundit të ekipeve të tyre u lanë në bankën e rezervistëve. Trajnerët e Real Madridit, Atletico Madridit dhe Barcelonës, për ndeshjet e kaluara në La Liga, vunë strategjinë e lojës para çmimit të lartë që u pagua për këta lojtarë.

Hazard - transferimi rekord i Real Madridit, për një dëmshpërblim prej 100 milionë eurosh - është rikuperuar nga lëndimet, por është lënë jashtë formacionit startues të Real Madridit në tri ndeshjet e fundit, përfshirë këtu edhe atë ndaj Celta Vigos, që madrilenët e fituan vikendin e shkuar me rezultatin 2:0.