Sport

Ballkani fiton dhe përforcohet në krye

 

Skuadra e Ballkanit u është kthyer fitoreve në Superligën e Kosovës në futboll. Pas barazimit në mesjavë ndaj Feronikelit, lideri i elitës së futbollit kosovar ka shënuar fitore në stadiumin “Bajram Aliu” në Skënderaj ndaj Drenicës me rezultat 2:1. Ishte edhe ndeshja e fundit e javës së 14-të në elitën e futbollit kosovar. Me këtë fitore Ballkani është forcuar në vendin e parë me 32 pikë. Dy golat e fitores për Ballkanin i shënuan Ermal Krasniqi (3’) dhe Mirlind Daku (29’), derisa për Drenicën golin e vetëm e realizoi Azem Bejta (89’). Për Dakun është goli i 19-të këtë edicion në Superligën e Kosovës.

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, ka thënë se atë që synuan edhe e morën – fitoren.