Sport

Derbi gjerman i gjen ekipet me pikë të barabarta

Derbi gjerman i gjen ekipet me pikë të barabarta
Foto: Reuters
 

Të shtunën, në orën 18:30, do të luhet derbi gjerman ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Bayern Munichut, takim ky që i takon xhiros së shtatë në Bundesligë.

“Der Klassiker” i gjen skuadrat me nga 15 pikë në krye të tabelës, por që Bayerni është i pari me goldallim më të mirë se Dortmundi.