22:53

Fitore bindëse e Barcelonës ndaj Villarrealit

Barcelona ka shënuar fitore bindëse sonte në “Camp Nou” në përballjen me Villarrealin. Klubi katalunas fitoi 4:0 në ndeshen e xhiros së tretë të La Ligas.

Të katër golat u shënuan në pjesën e parë. Ansu Fati (15’, 19’), Lionel Messi (35’ penallti) dhe Pau Torres (45’ autogol) shënuan për Barcelonën.

Për Barcelonën ishte ndeshja e parë e zhvilluar në këtë edicion në La Liga.

Image
21:50

Barcelona me epërsi të thellë pas pjesës së parë

Barcelona është duke udhëhequr 4:0 ndaj Villarrealit, pas pjesës së parë. Ndeshja po luhet në “Camp Nou” dhe i takon xhiros së tretë të La Ligas.

Ansu Fati (15’, 19’) realizoi dy gola, ndërsa një e shënoi Lionel Messi (35’ penallti). Goli i katërt ishte autogol i Pau Torresit i realizuar në minutën e 45-të.

 

 

 

 

21:28

Fati me dy gola të shpejtë për Barcelonën

Sulmuesi i ri Ansu Fati ka shënuar dy gola të shpejtë për Barcelonën në ndeshjen ndaj Villarrealit. Barcelona po udhëheq 2:0 në ndeshjen që po luhet në “Camp Nou”.

Fati realizoi në minutat 15 dhe 19. Ndeshja i takon xhiros së tretë të La Ligas.