Sport

Gjashtë shqiptarët e të rinjve të Lazios që presin rastin të dalin në ekipin e parë

Gjashtë shqiptarët e të rinjve të Lazios që presin rastin të dalin në ekipin e parë
Artikull i sponsorizuar

Ditë më parë ekipit të parë të Lazios iu bashkua edhe një futbollist shqiptar. Vedat Muriqi, sulmuesi i Kosovës dhe ish-futbollisti i disa skuadrave turke, së fundmi gjigantit Fenerbahçe, u zyrtarizua si lojtar i ri i ekipit italian. 

Mirëpo nuk është vetëm Muriqi prej shqiptarëve që do të luajë në njërin prej ekipeve më të mëdha në elitën e futbollit italian në edicionin e ri. Dhjetëra shqiptarë të tjerë kanë bërë karrierë te Lazio po ashtu, raporton KOHA.