Sport

Guardiola synon sukseset e Zidanet në Champions

Guardiola synon sukseset e Zidanet në Champions

Zinedine Zidane ka mundur që kurrë të mos angazhohet si trajner i Real Madridit po të mos ishte suksesi i Pep Guardiolas me skuadrën e Barcelonës. Megjithatë, tani është Guardiola ai që synon ta ndjekë shembullin e Zidanet për të përfunduar misionin e tij te skuadra e Manchester Cityt, shkruan AFP. 

Real Madridi i Zidanet udhëton në Manchester me synim që të premten mbrëma ta rikthejë rezultatin në favor të vetin dhe të sigurojë kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja në “Etihad Stadium” është përballja e kthimit në kuadër të 1/8 së finales të Championsit, dhe City ka avantazhin nga dueli i parë, të cilin e fitoi në “Santiago Bernabeu” me shifrat 2:1 të luajtur në muajin shkurt.