Sport

Policia ngre kallëzim penal ndaj trajnerit të Prishtinës për sulm

Policia ngre kallëzim penal ndaj trajnerit të Prishtinës për sulm
 

Policia e Kosovës ka hapur rast penal për “Sulm ndaj personit zyrtar” ndaj trajnerit të Prishtinës, Armend Dallkut.

Dallku akuzohet se ka fyer dhe sulmuar Policët gjatë incidentit të mbrëmshëm në ndeshjen KF Gjilani kundrejt KF Prishtinës, raporton KOHA.