Sport

Policia informon për incidentin pas ndeshjes së futbollit mes Gjilanit e Prishtinës

Policia informon për incidentin pas ndeshjes së futbollit mes Gjilanit e Prishtinës
Foto: FC Prishtina

Policia e Kosovës ka raportuar se një person është arrestuar të mërkurën pas ndeshjes së futbollit mes Gjilanit dhe Prishtinës, pasi tentoi të sulmonte një polic.

Përfundimi i ndeshjes mes Gjilanit dhe Prishtinës që u luajt në stadiumin e Gjilan, u përcjellë me dhunë. Ndërsa ishte njoftuar se policia ka përdorur edhe sprej lotsjellës ndaj stafit të Prishtinës që po protestonin. Disa anëtarë të Prishtinës, përfshirë edhe trajneri Armend Dallku, morën tretman mjekësor.

Te Prishtina ishin të pakënaqur me referimin, e madje Prishtina ka kërcënuar edhe me tërheqje nga garat. Gjilani e fitoi ndeshjen me rezultatin 2:1.