Sport

Ngritja e madhe e Ballkanit

Foto: KF Ballkani / Facebook
 

Ekipi i futbollit nga Suhareka, Ballkani, e ka vlerësuar si arritje jashtëzakonisht të madhe kualifikimin në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Për këtë arritje, te Ballkani kishin një arsye të fortë për të festuar.

Kjo, për shkak se kualifikimi në finale të Kupës së Kosovës është e arritura më e madhe në historinë 73-vjeçare të skuadrës suharekase. Por, synimet e Ballkanit janë edhe më të mëdha se kaq. Në fakt, synimi i klubit nga Suhareka këtë edicion është trofeu i kupës dhe titulli i kampionit të Kosovës, shkruan KOHA.