Sport

Wirtz bëhet lojtari më i ri që shënon gol në Bundesligë

Wirtz bëhet lojtari më i ri që shënon gol në Bundesligë

Tinejxheri i Bayer Leverkusenit, Florian Wirtz është bërë golashënuesi më i ri në histori të Bundesligës. Ai të shtunën realizoi në humbjen 4:2 nga Bayerni.

Futbollisti i talentuar u aktivizua në pjesën e dytë dhe ia doli të mposhtë portierin e Bayernit dhe të Gjermanisë me përfundim sensacional të aksionit në minutën e 89-të.