Sport

Kuka kërkon që nga 1 qershori të fillojnë stërvitjet për të gjitha sportet

Kuka kërkon që nga 1 qershori të fillojnë stërvitjet për të gjitha sportet

Seleksionuesi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka kërkuar që nga 1 qershori të rifillojnë stërvitjet për të gjitha sportet.

Përmes një postimi në Facebook, Kuka ka thënë se kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani dhe ministrja e MKRS-së, Vlora Dumoshi, duhet të takohen me ministrin në detyrë të Shëndetësisë Arben Vitia dhe IKSHPK-në dhe të vendoset për stërvitjet në të gjitha sportet.