Sport

Gastaldello kundër vazhdimit të stinorit në Serie A

 

Mbrojtësi i Brescias, Daniele Gastaldello, thotë se zgjedhja më e mirë është të anulohet stinori në Serie A e mos të detyrohen lojtarët të rikthehen në fushë. Ai thotë se këtë preferon, edhe nëse nënkupton largimin në Serie B të skuadrës së tij.

Gastaldello thotë se rreziku është tepër i lartë për lojtarët e përfshirë dhe po ashtu kushtet nuk do të jenë të duhura për futboll gjatë verës italiane.

“Unë mbetem prapa idesë, detyrimi i përfundimit të kampionatit po rrezikon lojtarët. Të luash aq shumë ndeshje në temperatura të larta nuk është e lehtë. Të luash në ora 17:30 është skandaloze”, ka thënë Gastaldello 36-vjeçar për “Radio Anch’io Sport”.