3 perditesime
14:40

Drita dyfishon epërsinë, shënon sërish Haxhimusa

Drita ka dyfishuar epërsinë në derbin ndaj Gjilanit në minutën e 76, transmeton KTV.

Vendasit shënuan golin e dytë përmes Betim Haxhimusës, i cili shënoi pas një aksioni jashtëzakonisht të bukur.

Për Haxhimusën asistoi Astrit Fazliu, derisa ky ishte goli i tij i dytë në këtë takim.

Drita po udhëheq me rezultat prej 2 me 0.

14:29

Haxhimusa i jep epërsinë Dritës

Drita ka kaluar në epërsi në derbin lokal ndaj Gjilanit.

Ishte Betim Haxhimusa ai që kaloi në epërsi në minutën e 65, raporton KTV.

Haxhimusa shënoi me kokë pas një krosimi shumë të bukur nga Xhevdet Shabani.

13:05

Atmosferë e zjarrtë në derbin e Gjilanit

Derbi lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka nisur në një atmosferë të zjarrtë.

Tribunat në stadiumin e qytetit janë të stërmbushura.

KTV sjell pamje nga vendi i ngjarjes.

12:53

Formacionet zyrtare: Drita – Gjilani

Pjesa e dytë e Superligës nis me derbin e Gjilanit, ndërmjet Dritës dhe Gjilanit.

Takimi nis në ora 13:00, transmeton KTV.

Formacionet zyrtare janë këto:

Image