Sport

Gashi dhe klubi i tij Ballkani po rriten bashkë

 

Para shtatë muajve iu bashkua Ballkanit të Suharekës në kërkim të një skuadre stabile. Por i ka dalë shumë më ndryshe, në fakt shumë më mirë.

Mesfushori Kushtrim Gashi po e kërkon titullin e parë të kampionit si për vete ashtu edhe për Ballkanin. Skuadra nga Suhareka ka dimëruar si kampione në Superligën e Kosovës dhe është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Për Gashin, gjithçka duket si bonus, pasi planet ishin për shumë më pak në fillim të stinorit.