Sport

Muriqi mohon të jetë ndëshkuar qëllimisht me karton të kuq

Muriqi mohon të jetë ndëshkuar qëllimisht me karton të kuq

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka mohuar se është ndëshkuar qëllimisht me dy kartonë të verdhë të shtunën në fitoren 2:0 që Fenerbahçe e shënoi në udhëtim ndaj Gaziantesporit në kampionatin turk.

Muriqi mori kartonin e parë të verdhë në minutën e 80-të dhe të dytin në minutën e 95-të.