Sport

Setien do ta udhëheqë klubin që gjithmonë e ka adhuruar

Setien do ta udhëheqë klubin që gjithmonë e ka adhuruar

Para ndeshjes kundër Barcelonës në “Camp Nou” para më shumë se një viti, atëbotë si trajner i Real Betisit, Quique Setien, ia kishte kërkuar mesfushorit Sergio Busquets fanellën. Setien i kishte thënë Busquetsit që në fanellë të shkruajë një dedikim për të, në mënyrë që ta fuste në kornizë.

Busquets kishte pranuar me kënaqësi, duke ia dërguar më vonë Setienit një fanellë të autorizuar me mesazhin: “Për Quiquen, me dashuri dhe admirim për mënyrën sesi e sheh futbollin. Të gjitha të mirat”, shkruan sot Koha Ditore.