Sport

Leclerc vazhdon për pesë vjet me Ferrarin

 

Charles Leclerc ka firmosur kontratë të re pesëvjeçare me Ferrarin të vlefshme deri në vitin 2024.

Vazhdimi i kontratës i ka pasuar një stinori të parë impresiv me skuderinë italiane në Formula 1, ku e kishte zëvendësuar finlandezin Kimi Raikkonen. Garuesi 22-vjeçar nga Monaco fitoi dy gara rresht në Belgjikë dhe Itali e po ashtu edhe shtatë gara kualifikuese.