Sport

FFK organizon turneun e video-lojërave elektronike në futboll

Federata e Futbollit e Kosovës, në bashkëpunim me kompaninë “Xportal” dhe “Gjirafa50”, kanë organizuar një event në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku 128 garues do të garojnë në video-lojën e famshme të futbollit “Pes 2020”.

Interesimi për këtë lloj sporti por rritet edhe më shumë në vendin tonë ku të pranishëm ishin edhe dy futbollistët e Superligës së Kosovës në futboll, Armend Thaçi dhe Përparim Islami.