Sport

Ter Stegen mund të largohet nga Barcelona

 

Portieri i Përfaqësueses së Gjermanisë, Marc-Andre ter Stegen ka paralajmëruar se mund të largohet nga Barcelona, ndonëse me ekipin spanjoll ka kontratë deri në verën e vitit 2022, përcjellë të enjten gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”.

Ter Stegen 27-vjeçar, vlerësohet ndër portierët më të mirë në Evropë dhe është pjesë e Barcelonës prej vitit 2014 kur iu bashkua nga Borussia Moenchengladbachu për 20 milionë euro dëmshpërblim, transmeton Koha Ditore.