Sport

FFK-ja “forcon” shkarkimin me përjashtim, Ahmeti e quan qesharak vendimin

FFK-ja “forcon” shkarkimin me përjashtim, Ahmeti e quan qesharak vendimin

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës e ka konsideruar çështje të mbyllur, por FFK-ja vazhdon të merret me Arianit Ahmetin, ish-zëvendëssekretarin e përgjithshëm të saj. Të martën në sajtin e FFK-së është publikuar njoftimi për një vendim të Komisionit Disiplinor, që, sipas njoftimit, ka mbajtur mbledhje të hënën. Disiplinori ka vendosur për masën “përjashtim nga organizata e futbollit” për Arianit Ahmetin.

Ahmeti nuk e ka pranuar vendimin e Disiplinorit, por ky vendim i publikuar të martën vlerësohet dëshmi se qetësia në Federatën më të madhe sportive në vend nuk është kthyer. Ahmeti më herët ka thënë se do të kandidojë për kryetar të FFK-së dhe se ka përkrahjen e shumicës së kuvendarëve. Ai pretendon se Agim Ademi, kryetar aktual i FFK-së, vetëm ka vazhduar mandatin e mbetur në gjysmë pas vdekjes së Fadil Vokrrit, shkruan sot Koha Ditore.