Sport

KF Vëllaznimi me disa dënime nga Komisioni Disiplinor i FFK-së

 

Sikur nuk u ka mjaftuar edicioni me plot telashe, KF Vëllaznimi merr një tjetër goditje, tashmë nga Komisioni Disiplinor në Federatën e Futbollit të Kosovës.

Klubi gjakovar dhe zyrtarët e saj, duke përfshirë edhe futbollistin Ardit Vokshi e kanë pësuar keq nga ky organ i FFK-së, pasi kanë marrë dënime të ashpëra për shkak të incidenteve të shkaktuara pas përfundimit të ndeshjes së javës së 16-të ndaj Onixit në Gjakovë.