Sport

Gjasula mposht Rashicën

 

Paderborni i Klaus Gjasulës ka shënuar fitoren e dytë të stinorit të dielën, duke triumfuar 1:0 si mysafir i Werder Bremenit të Milot Rashicës.

Me fitoren e shënuar, Paderborni është larguar nga pozita e fundit në renditje pas 14 xhirove në Bundesligë të Gjermanisë, shkruan Koha Ditore. Gjasula ishte titullar të dielën dhe luajti 84 minuta, ndërsa u ndëshkua me karton të verdhë.