Sport

Superliga në basketboll me shumë derbi

Superliga në basketboll me shumë derbi

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e 15-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Kjo xhiro do të sjellë ndeshje interesante, derisa veçohen derbit Ponte Prizreni-Bashkimi e Rahoveci-Golden Eagle Ylli, si dhe përballja e rivalëve të vjetër Peja-Trepça.