Sport

Tuchel ka telashet që do t’i donte çdo trajner

Tuchel ka telashet që do t’i donte çdo trajner
 

Sulmi i kampionit të Francës, Paris Sanit-Germain, po funksionon aq mirë, saqë mungesa e lojtarit më të shtrenjtë në botë dhe golashënuesit më të mirë në histori të klubit nuk po vërehet fare. PSG-ja e ka nisur furishëm këtë edicion, pasi prin në Ligue 1 dhe në Ligën e Kampionëve ka tubuar pikë maksimale në tri ndeshje të zhvilluara të fazës grupore.

Mirëpo, trajneri Thomas Tuchel do të ketë telashe të mëdha sa i përket përzgjedhjes së formacionit kur të kthehen nga lëndimet sulmuesit Neymar e Edinson Cavani, të cilët do të luftojnë për një vend titullari. Dikush prej titullarëve aktualë duhet të lirojë vend për njërin apo që të dy – Neymar e Cavani – por për momentin është vështirë të paramendohet një gjë e tillë, shkruan sot Koha Ditore.