Smallingu do të kthehet tek Unitedi

Smallingu do të kthehet tek Unitedi

28 October 2019 18:22

Sipas burimeve të “SkySports”, Chris Smalling mbetet lojtar i Manchester Unitedit dhe pritet të kthehet në Old Trafford pas huazimit te Roma.

Mbrojtësi ishte pajtuar të kalonte një sezon në kryeqytetin italian dhe pavarësisht spekulimeve, sipas burimeve, nuk ka bisedime mes klubeve për të bërë të përhershëm transferimin e lojtarit.

29-vjeçari ka luajtur gjashtë herë te Roma, duke pësuar veç dy gola në katër paraqitjet e fundit në ligë, një seri që e ngjiti në vendin e pestë të Serisë A.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme