19:51

Kosova fiton minimalisht miqësoren me Gjibraltarin

Kosova ka fituar 1 me 0 miqësoren me Gjibraltarin.

Të vetmin gol për “Dardanët” e realizoi Florent Hasani në minutën e 69-të.

Kosova dominoi plotësisht në ndeshjen ndaj Gjibraltarit, por pavarësisht numrit të madh të rasteve, nuk arriti të konkretizonte më shumë se një herë.

Të hënën, Kosova luan ndeshjen e ardhshme. Përballet me Malin e Zi në Eliminatoret për “Euro 2020”. Edhe ajo ndeshje zhvillohet në “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

19:26

Kosova në epërsi ndaj Gjibraltarit

Florent Hasani ka kaluar Kosovën në epërsi në miqësoren ndaj Gjibraltarit.

Ai realizoi në minutën e 69-të, për 1 me 0.

19:02

Nis pjesa e dytë

Ka nisur pjesa e dytë e përballjes miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit.

 

18:46

Mbyllet pjesa e parë e miqësores Kosovë – Gjibraltari

Është mbyllur pa gola pjesa e parë e miqësores mes Kosovës dhe Gjibraltarit.

Në 45-minutëshin e parë dominoi plotësisht Kosova që pati disa raste të mira shënimi, por që asnjërin nuk arriti ta konkretizojë.

18:25

Kosova dominon ndaj Gjibraltarit

Kosova po dominon përballjen miqësore me Gjibraltarin, por nuk ka arritur akoma të konkretizojë asnjë rast për gol.

Rastin më të mirë e pati Bernard Berisha që si i vetëm përballë portierit mysafir nuk arriti të shfrytëzojë një harkim duke e goditur shumë lehtë topin.

Tifozët në “Fadil Vokrri” nderuan legjendën në minutën e nëntë të miqësores së Kosovës me Gjibraltarin.

18:01

Nis miqësorja mes Kosovës e Gjibraltarit

Ka nisur në Prishtinë miqësorja mes Kosovës dhe Gjibraltarit.

17:28

Yjet e Kosovës e përcjellin miqësoren me Gjibraltarin nga tribuna

Futbollistët kryesorë të ekipit A të Kosovës në futboll do ta ndjekin miqësoren e Kosovës me Gjibraltarin nga tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri”.

Milot Rashica, Vedat Muriqi, Bersant Celina, Herolind Shala e Amir Rrahmani janë disa prej tyre që janë parë në tribuna, pak para nisjes së ndeshjes në orën 18:00.

Image
17:06

Formacionet zyrtare, Kosova – Gjibraltari

Janë publikuar formacionet zyrtare për miqësoren mes Kosovës e Gjibraltarit.

Takimi nis në orën 18:00 në “Fadil Vokrri” me këto përbërje:

Image