Sport

Alba për disa javë jashtë fushës

Alba për disa javë jashtë fushës

Skuadra e Barcelonës nuk do të mundë të llogaritë në shërbimet e mbrojtësit të majtë, Jordi Alba që është i detyruar të pauzojë të paktën për dy javë shkaku i lëndimit.

Mediumet spanjolle kanë njoftuar të mërkurën se Alba pësoi një tërheqje muskulore në ndeshjen ndaj Borussia Dortmundit në Champions që përfundoi pa gola dhe u detyrua të largohet nga fushë pas vetëm 40-të minutave lojë, transmeton Koha Ditore.