Sport

Atdhe Nuhiu kujton luftën dhe sakrificat e kosovarëve

Atdhe Nuhiu kujton luftën dhe sakrificat e kosovarëve
 

Fillimi fantastik i Kombëtares së Kosovës në kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit 2020 dhe përballja me Anglinë ka tërhequr vëmendjen e medieve të njohura që i kanë kushtuar rëndësi të madhe rrugëtimit të “Dardanëve”.

Televizioni britanik “ITV”, ka publikuar një reportazh duke paraqitur të kaluarën e Kosovës dhe sukseset që futbollistët kosovarë po i arrijnë me Kombëtaren.