Sport

Arda Turan dënohet me 2 vjet e tetë muaj burgim me kusht

Arda Turan dënohet me 2 vjet e tetë muaj burgim me kusht

Mesfushori i Barcelonës, Arda Turan është dënuar me dy vjet e tetë muaj burgim me kusht me tri akuza për vepra penale.

Goal raporton se ai është dënuar me burgim me kusht për shtënie me armë zjarri që ka shkaktuar frikë e panik, për posedim ilegal të armës dhe për lëndim të qëllimshëm, transmeton Koha.net.