Bajrami kalon tek Empoli

Bajrami kalon tek Empoli

14 August 2019 21:53

Mesfushori ofensiv Nedim Bajrami do të vazhdojë karrierën në Serie B të Italisë.

Bajrami 20-vjeçar është huazuar nga Grasshoppersi i Zvicrës tek Empoli.

Më herët mediat zvicerane kanë shkruar se Bajrami do të kalojë te Juventusi e më pas të huazohet tek Empoli. Por të mërkurën nuk është bërë e ditur që gjiganti italian të jetë i përfshirë në transferimin e Bajramit.

Ai është pjesë e U-21 të Zvicrës, ndërsa ka luajtur për të gjitha grupmoshat e shtetit helvetik.

Te Grasshoppersi edicionin e kaluar ishte lojtari më i mirë. Por Grasshoppersi nuk ia doli të siguronte ekzistencën në Superligën zvicerane dhe tani po luan në kategorinë e dytë.

Në kontratën e huazimit është paraparë opsioni që Empoli të blejë plotësisht kartonin e Bajramit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme