Andre Silva afër Monacos

Andre Silva afër Monacos

21 July 2019 18:32

Monaco është pranë transferimit të sulmuesit Andre Silvas nga Milani, që do t’ia mundësonte Milanit të mbushte arkat për blerjen e Angel Correas nga Atletico Madridi.

Mediat italiane raportojnë se Silva ka marrëveshje me Monacon dhe Milani do të përfitojë 30 milionë euro për shërbimet e tij.

Portugezi raportohet se është përshëndetur me bashkëlojtarët.

Transferimi i tij në Francë do të mundësonte përfundimin e bisedimeve për Correan. Atletico kërkon 30 milionë euro për 24-vjeçarin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme