Sport

Fury thotë se Joshua s’do të këndellet më

Fury thotë se Joshua s’do të këndellet më
Foto: Reuters
 

Tyson Fury beson se ish-kampioni i botës Anthony Joshua nuk do të mund të këndellet pas humbjes shokuese nga Andy Ruiz.

29-vjeçari Joshua më 1 qershor humbi titujt IBF, WBA dhe WBO duke u mposhtur nga Ruizi pas shtatë rundesh në New York.