Sport

Seri drejt Monacos

Foto: Reuters
 

Mesfushori Jean Michael Seri pritet që edicionin e ardhshëm të kthehet në Ligue 1 pas një viti në Premier League, transmeton Koha Ditore.

27-vjeçari, do të largohet nga Fulhami për t'u transferuar te skuadra e Monacos, raporton të enjten "Daily Mail". Mësohet se Monaco ka arritur marrëveshje personale me Serin dhe për kartonin e tij, ka ofruar rreth 25 milionë euro dëmshpërblim.